Rafael Nadal wyparte przez Fernando Verdasco w pierwszej rundzie w Australian Open

Zarządzaj kontem settings.My KontoZaloguj OutVerdasco twierdził pierwszego seta, ale wyglądał jakby Nadal będzie uciec z meczu, kiedy wygrał zestawy dwu i trzy ze względnym komforcie. Ale Verdasco wyprostował swój statek, strzelając zaledwie trzecią wygraną w 17 próbach nad byłego Świat nr 1, adidas buty damskie który walczył w kierunkach w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Mecz był przypominający 2009 pięć ustawionym półfinale zwycięstwo Nadal, pomiędzy dwoma graczami. ‘Jest to trudne, ponieważ nie jest tak, jak w ubiegłym roku, kiedy przyjechałem grając źle,’ Nadal powiedział o swojej postaci. ‘Grałem i praktykujących wielki.’ Co to znaczy: To znaczy nie Nadal w losowaniu, oczyszczając drogę nr 4 nasion Stanislas Wawrinka, mistrz 2014, który był ze względu na spotkanie Nadal w ćwierćfinale, a No. 2 nasion Andy Murray, który zakotwicza tę połowę remis. Chociaż Nadal nie był jego stary siebie w ciągu ostatnich dwóch lat na trasie, jego nieobecność otwiera się losowanie wielu lurkers, w tym Milos Raonic, David Ferrer, John Isner i australijskiego Bernard Tomic. Otwarty latem ubiegłego roku, a druga runda w Wimbledon.USA TODAYVenus Williams zdenerwowany w pierwszej rundzie w Australii OpenHow to się stało: adidas zx Po Nadal wziął 2 1 ołów, Verdasco podniósł stawkę na wszystkich ważnych czwartym secie, mówiąc, że w szlifowane na jego służyć jako Nadal stracił głębię i pop na jego naziemnych uderzeń. Po nieudanej próbie trzymać się Przerwa w czwartym secie, Verdasco ten zestaw za pośrednictwem z Tiebreak wymusić decydując fifth.Nadal wskoczył do szybkiego 2 0 zerwaniu przewodu w ostatnim secie, ale to nie miało być. Verdasco wygrał pięć kolejnych meczach, przewracając zwycięzcę po zwycięzcy wziąć 5 2 ołów. Nadal, służąc do pozostania w meczu, niech spadek 30 15 ołowiu, a na pierwszym miejscu meczu Verdasco za spalił cross sądu zwycięzcę powrotną forehand przez Nadala, uszczelniania zwycięstwo. ‘Myślę, że pierwszy set był prawdziwym problemem’, powiedział Nadal, w odpowiedzi na zapytania o którym myślał, że przegrał. ‘Miałem swoje szanse, ale grał bardziej agresywny niż ja.’ Key stat: dziewięćdziesiąt jeden zwycięzcy dla Verdasco na ten dzień. Dziewięćdziesiąt jeden! Verdasco był agresywny 25 z 27 w sieci i zdobył 72% punktów od jego pierwszego serwisu w porównaniu z 69% dla Nadala. Ogólnie rzecz biorąc, adidas sklep internetowy Verdasco wygrał 182 punktów Nadal na 180. ‘Byłem zamykając oczy i wszystko szło. Ja po prostu ciągle to robi. Starałem się być agresywny. Czuję się szczęśliwy.’ Aby wygrać Rafa tu w pięciu zestawach z dwoma zestawami jednego w dół jest niewiarygodne, adidas zx ‘on added.Reprise, odwrócona: Ten mecz był Reprise z 2009 classic, który grał Nadal i Verdasco, pięć godzin, 14 minut pięć seter, że Nadal przeszedł przez jego samotnego tytułowej metę w Melbourne That. 6 7 (4: 7), 6: 4 7 6 (7 2), 6: 7 (1: 7), był dziwnie podobny do tego meczu pod względem dotyku i jakości 6 4 zwycięstwo Nadala, ale końcowy wynik był zupełnie odwrotnie. był to najlepszy wynik w karierze Grand Slam Verdasco do daty, która pomogła mu przebić się do pierwszej 10 tego powodu.